Logo
● Běžné fotografické služby
 ● Ozvučené fotoreportáže a dokumenty
  ● Videoslužby
Dukelská 38, 370 01 České Budějovice, info@gpsweb.cz, 602 814 101, IČ 70 66 55 08.

Portfolio

Internetová prezentace.

Stručný a přehledný výběr z "volné" tvorby.

Křivonoska 2019

Videoreportáže,...

Mezinárodní soutěž historických motocyklů a automobilů. Rok 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012.

Galerie jednoho diváka

Projekt

Netradiční forma výstavy.

Princip kontrastu

Animace.

Ukázka animace ke komentovaným prohlídkám mé výstavy v Galerii Nahoře.

Jihočeský výlov 7

Videoreportáž.

Záznam ze zahájení sedmého bienále fotografického festivalu Jihočeský výlov na téma dokument a reportáž. Dvanáct vernisáží během jednoho dne.

Protivín

Fotogalerie.

Výlet "NO!ZOOM" do Protivína připravil Radek Štumpauer z Fotoklubu F2,8 Prachatice na 28. prosince 2016.

První Sníh

Fotogalerie.

Aj, první sníh! Zem šat má sněhobílý / jak zimy nevěsta - však smutná, bledá… / sta stromů k nebi suché ruce zvedá / a prosí o pomoc, leč marně kvílí…
A jízda větrů po krajině pílí / a k sňatku tomu svědky - mrazy hledá, / a s nebes výšin mlha tmavošedá / jak závoj v lože svatební se chýlí…
Aj, první sníh! Vše jednotvárné kolem - / Ó zemi smutná, kam tvá prchla krása, / jež vábila nás lesem, luhem, polem?
Aj, první sníh! Jak duší to as víří, / když v tmavý vlas nám smutné stáří střásá / svým dechem první sněhobílé chmýří?
(Otokar Březina)

Mazanice

Fotogalerie.

V poslední době mě baví rozmazané fotky...

Ostřice

Fotogalerie.

Nové fotografie, které se mi nepodařilo rozmazat.

Vítání jara 2016

Fotoreportáž.

První jarní východ slunce nad Českými Budějovicemi letos zakryla oblačnost. I tak byla každoroční akce pořádaná občanským sdružením Tudy zajímavá a příjemná.

Anděl kanibal

Ozvučený fotodokument.

Ani Dánové, ani Rusové se nám nevyrovnají. Moc si to nepřipouštíme, ale v pití alkoholu jsme světová extratřída. Následky se obecně podceňují. Málokdo například ví, že u nás každé dva měsíce zemře na otravu legálním alkoholem přibližně stejný počet lidí jako na otravu metanolem během celé aféry.

Malak

Fotoreportáž.

Stručně pro nezasvěcené:
Asi 16 let trvá snaha některých mocných prosadit specifickou variantu protipovodňových opatření na dolním toku řeky Malše. První etapa se vzdor dlouhodobému úpornému odporu občanských iniciativ přibližuje realizaci. Znamenalo by to rozumnou a technicky odůvodněnou stavbu protipovodňové zídky + nesmyslné vykácení zdravých stromů a vybagrování tzv. bermy podél řeky. Přitom podle nejnovějších výpočtů tato berma v místě okolní zástavby hladinu povodňové vlny dokonce mírně zvýší. Více o celé kauze je například na stránkách iniciativy Zachraňme Malák.

Heidelberg

Fotogalerie.

Středa 9.prosince 2015 v Heidelbergu.

Hubert

Fotogalerie.

Interiér jako reflexe životních hodnot a postojů pravidelných hostů restaurace. V sobotu 7. listopadu 2015 u Huberta.

Rosa coeli

Fotoklip.

Chcete se alespoň na chvilku odpoutat od uspěchané, často povrchní reality? Máte fantazii, dokážete snít?

Alexandrovci

Fotogalerie.

Divné dresy a specifičtí fandové. V pátek 16. října 2015 večer u zimního stadionu v Českých Budějovicích.

Mizející Šanghaj

Videozáznam.

Vernisáž výstavy Jiřího Havrdy v českobudějovické Kotvě. Záznam z 27. února 2015. Více na stránkách autora, nebo Skupiny 28.

Vývojka 2015

Videoreportáž.

V sobotu 28. února 2015 se z iniciativy předsedy Karla Miky setkala část bývalých a stávajících členů fotoklubu Vývojka. V plánu jsem měl jen pořízení několika fotek. Vzniklo video bez stativu, bez externího audiozáznamu,...

Jihočeský výlov

Ozvučená fotoreportáž.

Proč nabízí čajovna na reklamní tabuli jen mladou krev a jak to souvisí s výlovem se dozvíte během pouhých pěti minut v reportáži z pátku 13.9.2013.

Múzy 2013

Ozvučená fotoreportáž.

V prvním prázdninovém týdnu uspořádalo statutární město České Budějovice devátý ročník festivalu Múzy na vodě. Festival je zvláštní tím, že jeviště plave na slepém rameni Malše u soutoku s Vltavou a improvizované hlediště je na břehu Sokolského ostrova. Ze šesti večerů jen jednou pršelo, takže pouze jeden koncert byl přeložen do městského kulturního domu.

Svietowar a Koníček-hobby

Videoreportáž.

Dvě paralelní výstavy v českobudějovické Kotvě. Reportáž ze 14.2.2015.

Výšivky

Koláž zvuku a obrázků. Totéž v horší obrazové kvalitě je i na YouTube.

Markéta Šestáková je naivní výtvarnice, která začala vyšívat obrazy podle vlastních návrhů na plátna ze starých rolet. Nyní používá i jiné materiály, ruční výšivce však zůstala věrná. Více informací o autorce a o jejím díle je na http://sites.google.com/site/vysivkysestakova/.

Promoce

Ozvučená fotoreportáž.

Část promoce nasnímaná z jediného místa. Během obřadu se smí z celkem pochopitelných důvodů volně pohybovat jen fotografové a kameraman firmy, která má s pořadatelem dlouhodobou smlouvu. Ostatní nesmí opustit sedadlo.

Hutka'

Ozvučená fotoreportáž.

Ve středu 13. listopadu 2013 se v rámci volného koncertního cyklu Živé noty U Tří lvů představil ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice písničkář, básník a spisovatel Jaroslav Hutka.

Sonet

Fotoklip.

Píseň na motivy Sonetu č. 66 nahrál Vladimír Veit ilegálně v roce 1978. V té době bylo lámání charakterů obyvatel dávno úspěšně dokončeno a komunistický režim se už několik let soustředil na pronásledování nepatrného zbytku lidí dosud nezlomených. Shakespearův nadčasový Sonet tehdejší marazmus dokonale vystihuje.

Záchytka II

Ozvučený fotodokument.

Postřehy záchranáře MUDr. Lumíra Mračka.

Neprakta

Ozvučená fotoreportáž. Totéž v horší obrazové kvalitě je i na YouTube.

Část nejpopulárnějšího románu Miloslava Švandrlíka Černí baroni se odehrává v první polovině 50. let minulého století během stavby rozsáhlých kasáren v Janovicích nad Úhlavou. Právě tam se politicky uvědomělý vojín Dušan Jasánek při nápřahu krompáčem udeřil do brady a vyrazil si dva zuby. Autorem ilustrací k románu je kreslíř Jiří Winter – Neprakta. Zahájení výstavy jeho kolorovaných kreseb proběhlo v Městské knihovně Janovice.

Demonstrace

Ozvučená fotoreportáž.

Pražští hudebníci podpořili slovem a moravskou písní jeden z jihočeských protestů proti rostoucímu vlivu komunistů.

Na demonstraci pořádané studentskou iniciativou "Komunisté nepatří ke kormidlu!" na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích v den prvního výročí úmrtí Václava Havla vystoupila hudební skupina Njorek (Jaroslav "Olin" Nejezchleba, Stanislav Barek a Michal Müller).

Iniciativa vznikla na třeboňském gymnáziu v listopadu 2012 - po obsazení resortu školství Jihočeského kraje komunisty.


AJG2012

Ozvučená fotoreportáž. Totéž v horší obrazové kvalitě je i na YouTube.

Fotografická reportáž z jednoho vydařeného večera v zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Organizátoři připravili komentované prohlídky výstav výtvarného umění, přehlídku módy, loutkové divadlo, tvořivou dílnu a další atrakce. Pestrý program zahájil příjezd několika významných osobností - Františka Muziky, Karla Miky, Vlastislava Zátky, Karla Čapka a T. G. Masaryka. Návštěvníky s výjimkou diabetiků potěšila i cukrová vata za pouhou 1,- Kč.

Komedie

Fotogalerie

Komické až tragikomické obrázky - snad ne kvalitou...

Vztahy

Fotogalerie

Vztahy netoliko mezi lidmi.

Černobílé

Fotogalerie

Několik bezbarvých obrázků.

a_další

Fotogalerie

Nezařazené fotografie.

Kroupy

Fotogalerie

Bílo jako v lednu, všude listí jako v listopadu, mlha jako v říjnu a lidé oblečení jako v srpnu. Bizardní realita, kterou po letní podvečerní bouřce v Českých Budějovicích nešlo nezaznamenat. Zaznamenali i jiní. Zeptejte se svého oblíbeného vyhledávače na bouřku 4.8.2012. Je pozoruhodné, kolik textů, videí a fotografií nejrůznější kvality je k nalezení. U profesionálních autorů tradičně převažuje mediálně vděčná katastrofická interpretace. Cizí neštěstí čtenáře, posluchače a diváky někdy dojme, jindy potěší. Hlavně, že zaujme. Abych také zaujal - nateklo nám do sklepa, chcípla velká oblíbená rodinná palma, rajčata skončila na kompostu, auto je nějaké poďobané. Naštěstí skoro všichni v okolí dopadli nesrovnatelně hůř. Neviděl jsem to, četl jsem to v novinách.